Schedule Button WednesdaySchedule Button ThursdaySchedule Button FridaySchedule Button Saturday
Schedule Download Button

Schedule Banner FRIDAY

5:00pm - 7:00pm  |  Moontower Lounge at the SFA Bar & Terrace

Schedule Banner Session 1

7:00pm  |  Paramount Theatre  |  MIKE BIRBIGLIA
     Mike Birbiglia

7:00pm  |  The Velv Comedy Loung  |  ROGUES GALLERY
     Sean Patton, Greg Warren, Cameron Esposito, Dan Soder, Hasan Minhaj,
     Justin Willman, Host: Paul Varghese


7:15pm  |  The Hideout  |  AUSTIN TOWERS!
     Cody Hustak, Derek Phelps, Carey Denise, Maggie Maye, Kerri Lendo,
     Chris Trew, Ramin Nazer, Host: Ian Karmel


7:15pm  |  The Parish  |  STARS IN BARS
     Bobcat Goldthwait, Dana Gould, Ari Shaffir, Sara Schaefer, John Ramsey,
     Damien Lemon, Host: Matt Bearden


7:30pm  |  Stateside at the Paramount  |  “UNCONSTITUTIONAL”
     Colin Quinn


7:30pm  |  Parish Underground  |  TRIFECTA
     Mike MacRae, Andrew Santino, Brent Morin, Host: Joe Hafkey


8:00pm  |  Cap City Comedy Club  |  MICHAEL CHE
     Michael Che, Doug Mellard, Host: Jon Mendoza


8:00pm  |  The New Movement  |  HANDBOMB MISREPRESENTS
 

8:00pm  |  Speakeasy  |  4 EYES
     W. Kamau Bell, Dom Irrera, Joe Mande, Cristela Alonzo, Kurt Braunohler, 
     Erik Charles Nielsen, Host: Brody Stevens


8:15pm  |  New York, New York  |  SHE-BANG
     Puddles Pity Party, Noel Wells, Jackie Kashian, Arden Myrin,
     Laurie Kilmartin, Beth Stelling, Amber Bixby, Host: Brooks Wheelan

9:00pm  |  The New Movement  |  SUPER COMPUTER

Schedule Banner Session 2


9:15pm  |  The Parish  |  UNHINGED
     Puddles Pity Party, Erik Charles Nielsen, Dan Naturman, Andy Kindler,
     Brody Stevens, Michael Priest, Mike Lawrence, Host: Kurt Metzger


9:30pm  |  Paramount Theatre  |  KIDS IN THE HALL
     The Kids in the Hall


9:30pm  |  The Velv Comedy Lounge  |  MOON ROCKS
     Nick Thune, Billy D. Washington, Mario DiGiorgio, Dom Irrera, Bridget Everett,
     Host: Derek Phelps


9:45pm  |  The Hideout  |  COMEDY JACKPOT
     Host: Kerri Lendo, Brent Morin, Brent Weinbach, Dan Soder, Jen Kober,
     James Adomian, Brooks Wheelan


10:00pm  |  Stateside at the Paramount  |  DANA GOULD
     Dana Gould, Arden Myrin, Host: Brian Gaar


10:00pm  |  Parish Underground  |  DOUBLE BARREL
     Brad Williams, Stag, Host: Ashley Barnhill


10:30pm  |  Cap City Comedy Club  |  MICHAEL CHE
     Michael Che, Chris Cubas, Host: Jon Mendoza


10:30pm  |  Speakeasy  |  1st AND TEN
     The Sklar Brothers, Ian karmel, Jen Kober, Erin Foley, Andrew Santino,
     Dom Irrera, Brody Stevens


10:30pm  |  The New Movement  |  OPPOSITES AND HMS DEATH


10:45pm  |  New York, New York  |  BLUE MOON
     Beth Stelling, Damien Lemon, Sean Patton, Cody Hustak, Godfrey,
     Nick Mullen, Rory Albanese, Host: Bobby Slayton

Schedule Banner Midnight


Midnight  |  Paramount Theatre  |  MARC MARON
     Marc Maron, Andy Kindler, James Adomian

PARTY ON... at the Moontower Lounge 'til 2am every night!